Artysta Malarz, Thinker & Designer

Mozaika   →  projektowanie

Zajmuje się szczegółowym przygotowanie projektów z mozaiki, podstawą są szkice, dalsza praca przebiega w programach graficznych. Wprowadzenie kamienia jako unikatowego i trwałego elementu dekoracyjnego stwarza wiele możliwości. Wykorzystanie mozaiki kreuje wizja artysty, projektanta, jej przenaczenie i funkcja.

Kolejnym etapem pracy jest wycinanie z kamienie kolejnych elemetów mozaiki i jej montaż, tym zadaniem zajmuje się Michał Kotula, który jest również konserwatorem kamienia z 15-letnim doświadczeniem. Współpraca ta umożliwia uaktualnienie florenckiej mozaiki we wpółczesnej przestrzenii.

Mozaikę można zamknąć w ramy i w formie obrazu wkomponować w ścianę, posadzkę, sufit, a nawet w przedmioty użytkowe. Dzięki temu mozaika staje się integralną częścia np. stołów, lamp lub paneli dekoracyjnych.

 

CHRYSTUS DOBRY PASTERZ - wielkoformatowa mozaika kamienna mająca około 14 metrów kwadratowych powierzchni, umiejscowiona nad wejściem głównym do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piekarach Śląskich - Brzezinach przy ulicy Ks. Biskupa Herberta Bednorza. Mozaika wykonana jest prawie w całości z kamieni naturalnych, takich jak granit, marmur, trawertyn
i onyks. Aureola wokół głowy Chrystusa wykonana jest z cienkiej warstwy tynku pokrytego
24-karatowym złotem w płatkach. Kamienna, środkowa część mozaiki wpisana jest w płaską powierzchnię z kwadratowych gresowych płytek. Całość pracy okalana jest bordiurą z niewielkich prostokątnych płaskorzeźb wzorowanych na motywach istniejących na elewacji. Ze względu na skalę realizacji, zaproponowane przez nas przedstawienie Chrystusa Dobrego Pasterza zostało dokładnie rozrysowane w skali 1:1, a następnie podzielone na mniejsze moduły, które zostały wykonywane
i zamontowane osobno. Prace nad mozaiką rozpoczęto w połowie 2014,
a ukończono we wrześniu 2015 r.

tekst alternatywny